خانه / اخبار / پیگیری اجرای برنامه نظام نوین ترویج کشاورزی با کارشناسان مرکز خدمات جهاد کشاورزی بسطام

پیگیری اجرای برنامه نظام نوین ترویج کشاورزی با کارشناسان مرکز خدمات جهاد کشاورزی بسطام

به گزارش روابط عمومی مرکز، در راستای اجرای برنامه نظام نوین ترویج و مدیریت دانش در بخش کشاورزی و انتقال مناسب و اثربخش یافته‌های تحقیقاتی و دانش فنی، کارشناسان معین مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان(شاهرود) در ۲۸ فروردین ماه سال جاری در مرکز خدمات جهاد کشاورزی بسطام حضور یافتند.

در این جلسه، مهندس غریب مسئول مرکز خدمات جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت کشت محصولات زراعی و باغی حوزه عمل خود در سال زراعی جدید و وضعیت جذب نیروهای انسانی جدید را ارئه نمود .

سپس مهندس قاسمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود توضیحاتی در مورد اجرای طرح نظام نوین ترویج و دستورالعمل اجرای آن ارائه نمود.

در همین راستا تعدادی از کارشناسان مرکز خدمات بسطام به بیان اطلاعات مربوط به حوزه های مربوط به خود پرداختند و مشکلات مربوطه بررسی گردید .

در ادامه جلسه دکتر دزیانیان رئیس مرکز، ضمن تشکر از همکاریهای مستمر و متقابل با مدیریت جهاد کشاورزی شاهرود و تشکیل جلسه مشترک به بیان محدودیت های آب و خاکی استان اشاره نموده و بر انتقال دانش فنی و افزایش بهره وری تاکید نمود

وی با اشاره به خلاء موجود در کاربرد روشهای نوین در کشاورزی ایران ، انتقال یافته های تحقیقاتی همکاران و یافته های علمی از سایر منابع را به کارشناسان ترویج و انتقال به بهره برداران را ضروری دانست.

رئیس مرکز با توجه به محدودیت های آب و خاک استان، کاهش سطح زیر کشت با حفظ عملکرد فعلی را اجتناب ناپذیر دانست و آمادگی مرکز را برای همکاری علمی و فنی در این زمینه اعلام نمود.

در ادامه هر یک از محققین مرکز تحقیقات به بیان نظرات خود پرداختند و تبادل نظر انجام شد.