خانه / اخبار / هفته پژوهش در مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان(شاهرود)

هفته پژوهش در مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان(شاهرود)

هفته پژوهش در مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان(شاهرود)

به مناسبت هفته پژوهش (۲۲ لغایت ۲۸ آذر ماه) نمایشگاهی ازدستاوردها و یافته‌های تحقیقاتی پژوهشگران مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان(شاهرود) در محل مرکز به آدرس کیلومتر ۳ اتوبان شاهرود- بسطام از ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار می‌گردد.

   در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای تحیقاتی در زمینه معرفی بذر و نهال‌های اصلاح شده روشهای مدیریت و کنترل آفات مهم زراعی و باغی، الگوهای مدیریت تغذیه گیاه واصلاح خاک‌های نامتعارف و روشهای نوین آبیاری در معرض دید علاقمندان  قرار خواهدگرفت. همزمان در هفته پژوهش محققین و اعضای هیئت علمی مرکز آخرین یافته‌های علمی خود را در قالب سخنرانی در گردهمایی یکروزه با حضور کارشناسان و مروجین مراکز خدمات و مدیریتهای جهاد کشاورزی ، کارشناسان شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای و کشاورزان علاقمند ارائه خواهند نمود.

مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان (شاهرود) با حضور ۴۰ نفر محقق، عضو هیئت علمی و کارشناس و ۵۰ نفر نیروی پشتیبانی و فنی و خدماتی در قالب ۵ بخش تحقیقاتی شامل بخش‌های تحقیقاتی اصلاح و تهیه نهال و بذر ، خاک و آب ، گیاهپزشکی ، فنی و مهندس ، و واحد ثبت و گواهی بذر و نهال و همچنین ۳ ایستگاه تحیقاتی شامل ایستگاه تحقیقات پسته ، ایستگاه تحقیقات کشاورز گرمسار و ایستگاه تحقیقات کشاورزی میامی در راستای سیاستهای توسعه کشاورزی کشور و رفع چالشها و مشکلات کشاورزی استان به انجام رسالت خود مشغول می‌باشد. تعیین نیاز سنجی و اولویتهای تحقیقاتی، طراحی و اجرای پروژه‌های کاربردی در راستای کشاورزی پایدار و در جهت رفع مشکلات بخش کشاورزی استان و انتقال یافته‌های تحقیقاتی به سطح مزارع وتولید کنندگان از اهداف و برنامه‌های کلی مرکز می‌باشد

روابط عمومی مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان(شاهرود)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های ستاره دار را پر کنید. *

*