خانه / اخبار / برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان “بهره‌وری آب و راندمان آبیاری و راهکارهای بهبود آنها” توسط محقق مرکز سمنان (شاهرود)

برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان “بهره‌وری آب و راندمان آبیاری و راهکارهای بهبود آنها” توسط محقق مرکز سمنان (شاهرود)

به گزارش روابط عمومی مرکز، کارگاه آموزشی با عنوان “بهره‌وری آب و راندمان آبیاری و راهکارهای بهبود آنها” با همکاری مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی استان سمنان توسط دکتر نادر نادری عضو هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان (شاهرود) در تاریخ ۱۷ مهر ماه سال جاری در جمع مدیران و کارشناسان آب و خاک استان در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد.

در این جلسه دکتر نادری ضمن تشریح مفاهیم بهره‌وری آب و راندمان آبیاری، وضعیت این شاخص‌ها را در کشور و استان سمنان مورد بررسی قرار داد. وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تغییرات شاخص بهره‌وری مصرف آب و راندمان آبیاری به دلیل فعالیت‌های تحقیقاتی و اجرایی انجام شده از روند صعودی برخوردار بوده است، خاطر نشان نمود با توجه به مشکل کم آبی هنوز هم لازم است تلاش بیشتری صورت گیرد. وی در ادامه توجه خاص به برنامه‌ریزی آبیاری در کلیه روش‌های آبیاری، کم‌آبیاری، توجه بیشتر به توسعه سامانه‌های کم‌فشار، خودکارسازی سامانه‌های آبیاری، خاک ورزی حفاظتی و کاهش ضایعات را به‌عنوان مهم‌ترین اقدامات برای بهبود بهره‌وری آب و راندمان آبیاری عنوان کرد. در پایان به پرسش‌های حاضرین پاسخ لازم داده شد و از شرکت‌کنندگان جهت اعطای گواهی امتحان به عمل آمد.