خانه / اخبار / برگزاری مراسم جشن روز درختکاری در مرکز سمنان(شاهرود)

برگزاری مراسم جشن روز درختکاری در مرکز سمنان(شاهرود)

به گزارش روابط عمومی مرکز، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری مراسمی در روز ۱۶ اسفند ۹۶ در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان (شاهرود) برگزار گردید.

این مراسم با حضور مقامات استانی و منطقه ای ،  تشکل های کشاورزی از جمله خانه کشاورز استان و شهرستان و انجمن صنفی کشاورزی، گروه های سمن های زیست محیطی، گروه ورزش صبحگاهی ، جمعی از کشاورزان منطقه ،جمعی از اصحاب رسانه،  همکاران بازنشسته و شاغل مرکز و جمعی از دانشجویان و دانش آموزان برگزار گردید.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قران کریم و با پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز و با نمایش کلیپی در مورد معرفی مرکز ادامه یافت

در این مراسم دکتر دزیانیان رئیس مرکز ضمن خیر مقدم و تبریک هفته منابع طبیعی از تولید سالیانه ۲۰۰ هزار نهال در مرکز و نظارت بر تولید یک میلیون و دویست هزار نهال تولیدی استان خبر داد.

وی در ادامه به بحران آب در استان و کشور اشاره کرد که موجب کاهش سطح آبهای زیر زمینی و کاهش کیفیت آب شده است که این مرکز با ارائه راهکارهایی جهت کاهش اثرات این بحران و عبور از آن اقدام نموده است.

وی سپس به ارائه طرح جامع الگوی کشت استان با استفاده از ارقام مقاوم به خشکی و شوری و کشت گلخانه ای و هیدروپونیک به جای کشت در خاک اشاره نمود.

سپس مهندس خوشنویس رئیس اسبق مرکز تحقیقات در طی سالهای ۱۳۵۷ لغایت ۱۳۷۵  در سخنانی ضمن اشاره به تاریخچه تاسیس مرکز بر اهمیت و نقش درخت در حیات انسان و محیط زیست تاکید نمودند.

در ادامه دانش آموزان پیش دبستانی ستارگان شاهرود به اجرای سرود دسته جمعی در مورد حفظ منابع طبیعی و روز درختکاری پرداختند.

در ادامه مراسم به منظور تجلیل از خدمات درختکاری و توسعه فضای سبز شاهرود از خانواده و همسر زنده یاد محمد حسن صادقیان شهردار اسبق شاهرود قدردانی گردید.

سپس کلیپی از فعالیت درختکاری و تولید نهال در مرکز به حاضرین نمایش داده شد و در ادامه گروه هنری کوبه ای بهمن با حضور در مراسم به اجرای موسیقی سنتی پرداختند.

در انتهای مراسم در محوطه فضای سبز مرکز از حاضرین با آش پذیرایی شد و سپس با حضور در عرصه مرکز به کاشت نهال اقدام نمودند و تعدادی نهال زردآلو نیز به صورت نمادین و به رسم یادبود بین مهمانان و مدعوین توزیع گردید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های ستاره دار را پر کنید. *

*